Salı, Ekim 28, 2014

Dizüstü bilgisayarınızı (laptopunuzu) bluetooh kulaklık ya da hoparlör ile eşleştirme (win 8)

Blutooth kulaklık ve hoparlörler güzel icatlar. Özellikle bu sene üretilen farklı, ucuz ve kaliteli modeller sayesinde bu teknolojiyi daha çok kullanır hale geldik. Telefondan bluetooth kulaklık ve hoparlör eşleştirmek oldukça kolay aslında. O kısma girmeyeceğim. Şimdi sizlere bilgisayarınızdan bu işi nasıl yapacağınızı anlatacağım.

1. Bilgisayarınızın dahili bluetooth özelliğini açın ya da bluetooth adaptörü kullanıyorsanız sürücüleri yükleyin ve aygıtlar ekranında göründüğünden emin olun. Bilgisayarınızın aygıt ekle ayarlarından blutooth cihazınızı ekleyin. Bu aşamada blutooth cihazınız eşleştirme durumunda olmalı. Bu ise cihaza göre değişmektedir. Genelde eşleştirme sinyali olarak 2-3 saniyede bir 'dıt' sesi duyarsınız. Eğer başka cihazla eşleşmiş ise cihazınızı kapatıp açın ve tekrar eşleştirme durumuna getirin.

2. Bu aşamadan sonra cihazı, aygıtlar ve yazıcılar penceresinden görmeniz gerekmektedir. Göremiyorsanız cihazı eşleştirmemişsiniz demektir. Adım 1'e geçin.

3. Benim en çok takıldığım nokta bu adım oldu, cihazı eşleştirdik şimdi ses çıkışı olarak bluetooth kulaklık/hoparlörü ayarlamamız gerekiyor. Aşağıdaki resimden görüldüğü üzere,
Denetim Masasından Ses aygıtlarını yönet ekranını açın, resimde de gördüğünüz gibi bluetooth kulaklığı seçip sağ tıklayın ve Bağlan'a tıklayın. Resimdeki gibi yeşil onay sembolü görürseniz bu iş olmuş demektir.

Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi eğlenceler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder